Mobilna pracownia mammograficzna w maju – Lipno

Data publikacji

LUX MED Diagnostyka zaprasza na bezpłatne badania mammograficzne w Lipnie.

Badanie przeznaczone jest dla Pań w wieku 50-69 lat, finansowane przez NFZ w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi. Mobilna pracownia mammograficzna będzie stacjonowała w miejscowości Lipno, 30 maja 2022 r., w godzinach od 11.00 do 17.00, przed Urzędem Miasta, Plac Dekerta 8.

W badaniach mogą uczestniczyć Panie w wieku od 50 do 69 lat, które są ubezpieczone, a także nie miały wykonanej mammografii w ciągu ostatnich 24 miesięcy lub są w grupie ryzyka i w roku poprzedzającym otrzymały pisemne wskazanie do wykonania ponownej mammografii po upływie 12 miesięcy. Programem nie są objęte Panie, u których już wcześniej zdiagnozowano zmiany nowotworowe o charakterze złośliwym w piersi. Badanie nie wymaga skierowania lekarskiego.

Należy dokonać wcześniejszej rejestracji pod nr tel.: 58 666 24 44 lub na http://www.mammo.pl/formularz. Przed połączeniem telefonicznym należy przygotować dowód osobisty. Na badanie trzeba zabrać zdjęcia lub płyty CD z poprzednich mammografii, o ile nie były one wykonane w pracowni LUX MED. Więcej informacji na temat mammografii znajdziecie Państwo na stronie www.mammo.pl.

Więcej informacji.

Źródło: https://www.lipnowski.powiat.pl/aktualnosci/item/4631-mobilna-pracownia-mammograficzna-w-maju-lipno
Grafika: https://pl.freepik.com/