Sanatorium NFZ 2022

Data publikacji

Wyjazd do sanatorium z NFZ w 2022 krok po kroku.

Skierowanie do sanatorium wystawia lekarz ubezpieczenia zdrowotnego, czyli każdy lekarz mający podpisaną umowę z NFZ. Bierze on pod uwagę aktualny stan zdrowia pacjenta, brak wskazań lub istniejące przeciwwskazania do leczenia tego typu.

Prawidłowo i czytelnie wypełnione tradycyjne (papierowe) skierowanie do sanatorium przesyłane jest przez lekarza lub przez pacjenta do wojewódzkiego oddziału NFZ, na którego terenie aktualnie mieszkamy. Mamy na to tylko 30 dni od daty jego wystawienia. Po tym czasie skierowanie do sanatorium traci ważność. W ciągu 30 dni od wpływu skierowania do oddziału NFZ dostaniemy pismo, z którego dowiemy się, na jakie leczenie uzdrowiskowe zostaliśmy zakwalifikowani.

Po otrzymaniu pisemnej informacji o zakwalifikowaniu do sanatorium pozostaje nam tylko czekać na pisemne powiadomienie o terminie wyjazdu. Jeśli chcemy sprawdzać, kiedy możemy spodziewać się terminu naszego turnusy, korzystamy z prostej w obsłudze wyszukiwarki. Potrzebujemy jedynie numeru skierowania. Nadaje go oddział NFZ i znajdziemy go na pisemnym potwierdzeniu zakwalifikowania do sanatorium, które przyszło pocztą.

Wyszukiwarkę skierowań do sanatorium znajdziesz pod linkiem TUTAJ

Pamiętajmy, że w przypadku dorosłych ponowny wyjazd do sanatorium możliwy jest po upływie 18 miesięcy od daty ostatniego zakończonego turnusu. Czasem zdarzają się sytuacje, gdy z ważnych powodów nie możemy skorzystać z przydzielonego nam sanatorium, np. w razie choroby, wypadku, ważnych spraw rodzinnych. W jaki sposób możemy prosić o przełożenie tego terminu, tak aby nie stracić ewentualnego przyjazdu do sanatorium? Powinniśmy wtedy jak najszybciej zwrócić potwierdzone skierowanie do oddziału NFZ.

Pełna treść artykułu znajduje się na witrynie: www.gazetasenior.pl

Więcej informacji.

Źródło: https://www.gazetasenior.pl/sanatorium
Grafika: https://pl.freepik.com/