VII Forum Seniora za nami

Data publikacji

28 września br. w auli UMK w Toruniu odbyło się  VII Forum Seniora, zorganizowane przez „Gazetę Pomorską”, „Express Bydgoski” i „Nowości Toruńskie”.

Po raz kolejny Partnerem strategicznym wydarzenia był Samorząd Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Na stoisku zorganizowanym przez Urząd Marszałkowski i Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Toruniu promowano w szczególności projekt Kujawsko-Pomorska Teleopieka, oferujący wsparcie dla osób niesamodzielnych w formie „bransoletek życia”, pomocy sąsiedzkiej i wolontariatu opiekuńczego. Ponadto, goście odwiedzający stoisko, poza materiałami promocyjnymi otrzymywali również szereg bardzo atrakcyjnych publikacji, albumów, książek i broszur, których wydania dofinansowane były z budżetu Samorządu Województwa.  

W ramach Forum odbyły się 4 panele tematyczne, dotyczące stylu życia, aktywności i hobby, bezpieczeństwa seniorów oraz kwestii zdrowotnych. Zaproszeni prelegenci opowiadali m.in. o metodach stymulacji pamięci, zdrowym wzroku, wsparciu prawnym i bezpieczeństwie seniorów, deinstytucjonalizacji jako nowym wyzwaniu polityki społecznej oraz jesiennych stylizacjach modowych i różnych formach aktywizacji seniorów.

Gośćmi specjalnymi imprezy byli uczestnicy telewizyjnego programu ,,Sanatorium Miłości" - Iwona i Gerard.

Grafika

Grafika

Grafika

Grafika
 

Grafika

Grafika

Grafika

Grafika

Grafika

Źródło i grafika: Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Toruniu