14. emerytury – ZUS ostrzega przed oszustami

14. emerytury – ZUS ostrzega przed oszustami

Data publikacji

Zakład Ubezpieczeń Społecznych przestrzega przed oszustami, którzy podszywają się pod pracowników ZUS i oferują pomoc przy wypełnieniu wniosku o czternastą emeryturę.

ZUS otrzymał informację, że do jednej z klientek zadzwoniła oszustka, która podszywała się pod pracownika ZUS i oferowała pomoc przy wypełnieniu wniosku o czternastą emeryturę. Próbowała nakłonić emerytkę do podania danych osobowych.

Zakład przypomina, że pracownicy ZUS nie dzwonią w sprawie czternastej emerytury i nie proponują pomocy przy wypełnianiu wniosku, ponieważ czternastą emeryturę ZUS wypłaci z urzędu wraz z listopadowym świadczeniem.

Jeżeli ktokolwiek ma wątpliwości co do tożsamości osoby podającej się za pracownika ZUS, powinien skontaktować się z najbliższą placówką ZUS lub z Centrum Obsługi Telefonicznej ZUS pod nr tel.: (22) 560 16 00. O każdej próbie oszustwa należy również niezwłocznie powiadomić policję.

Więcej informacji.

Źródło: https://www.zus.pl/o-zus/aktualnosci/-/publisher/aktualnosc/1/14_-emerytury-zus-ostrzega-przed-oszustami/4214682
Grafika: https://pixabay.com/pl/

 


Adres źródłowy: http://www.infosenior.rops.torun.pl/aktualnosc/14-emerytury-zus-ostrzega-przed-oszustami

Załączniki
  • [0] http://www.infosenior.rops.torun.pl/sites/default/files/styles/content_image/public/obrazek/2021-09/hack-3671982_1920.jpg?h=c4444a6e&itok=zX12iv8q