Bezpłatne badania chorób układu oddechowego w Śliwicach

Bezpłatne badania chorób układu oddechowego w Śliwicach

Data publikacji

Fundacja NEUCA dla Zdrowia zaprasza na bezpłatne badania chorób układu oddechowego w Śliwicach.

Fundacja NEUCA dla Zdrowia zapewnia bezpłatne badania profilaktyczne w mobilnej przychodni 30 marca 2022 r., w godz. 10:00 – 16:00, przy ul. Szkolnej 7 w Śliwicach. Pomiar spirometryczny jest podstawowym i najczęściej stosowanym badaniem w diagnostyce chorób układu oddechowego. Badanie jest rekomendowane szczególnie osobom, u których objawia się przewlekły kaszel, odkrztuszanie wydzieliny, duszność i nawracające stany zapalne.

Szacuje się, że na choroby płuc cierpi ponad 6 mln Polaków. Połowa chorych na astmę i ponad ¾ chorych na POCHP nie wie o swojej chorobie. Dlatego tak ważne jest wykonywanie profilaktycznych badań spirometrycznych, które pomagają w postawieniu diagnozy. Wykrycie schorzenia w odpowiednim czasie pozwala na zastosowanie odpowiedniego leczenia, które poprawia jakość życia i często pozwala na wydłużenie życia chorego.

Udział w badaniu jest bezpłatny, wymagane są jednak wcześniejsze zapisy. Wszelkie szczegóły na temat przeciwskazań do wykonania badania, terminów badań, lokalizacji i zapisów znajdują się     na stronie Fundacji NEUCA dla Zdrowia w Aktualnościach (www.fundacjaneuca.pl).

Więcej informacji.

Źródło: https://www.tucholski.pl/asp/30-marca-bezplatne-badania-profilaktyczne-chorob-ukladu-oddechowego-w-sliwicach---spirobus-fundacji-neuca-dla-zdrowia-ru,7,artykul,1,2176
Grafika: https://pl.freepik.com/

Adres źródłowy: http://www.infosenior.rops.torun.pl/aktualnosc/bezplatne-badania-chorob-ukladu-oddechowego-w-sliwicach

Załączniki
  • [0] http://www.infosenior.rops.torun.pl/sites/default/files/styles/content_image/public/obrazek/2022-03/1866.jpg?h=d1fc0ea8&itok=PWFIZE4t