Pomoc przewlekle chorym

Pomoc przewlekle chorym

Data publikacji

Środki na opiekę paliatywną, prowadzenie wypożyczalni sprzętu do rehabilitacji, terapię domową czy fizykoterapię - dziewiętnaście pozarządówek z regionu otrzyma łącznie 250 tysięcy złotych na organizację wsparcia, leczenia lub rehabilitacji osób przewlekle chorych.

Wśród organizacji, do których trafią środki z budżetu województwa są między innymi bydgoski, grudziądzki i toruński oddział Caritas, hospicjum Światło, Fundacja Uzdrowiskowa Solanki Pro Zdowie, Krajeńskie Stowarzyszenie Chorych na Stwardnienie Rozsiane oraz Koło Grudziądzkie Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta.

Lista dofinansowanych projektów

Samorząd województwa wspiera realizację projektów organizacji pozarządowych w dziedzinie kultury, sportu, rozwiązywania problemów uzależnień, pomocy społecznej, ochrony zdrowia, turystyki oraz działalności na rzecz osób niepełnosprawnych. W puli środków, które trafiły do NGO na te działania w 2022 roku jest blisko 7 mln złotych, które zostały rozdysponowane w ramach 20 konkursów.

Beata Krzemińska
rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

Więcej informacji.

Źródło: https://www.kujawsko-pomorskie.pl/informacje-prasowe/38694-pomoc-przewlekle-chorym-2
Grafika: fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKP

Adres źródłowy: http://www.infosenior.rops.torun.pl/aktualnosc/pomoc-przewlekle-chorym-0

Załączniki
  • [0] http://www.infosenior.rops.torun.pl/sites/default/files/styles/content_image/public/obrazek/2022-05/20220520_pomoc-5ea7b3a4.jpeg?itok=wh_4C72M