Aktywni fizycznie w powiecie mogileńskim

Aktywni fizycznie w powiecie mogileńskim

Data publikacji

Powiat Mogileński bierze udział w realizacji programu pn. „Program zapobiegania upadkom dla seniorów w województwie kujawsko-pomorskim” w 2022 r.

Program skierowany jest do osób w wieku 60 lat i więcej. Celem głównym programu jest zmniejszenie liczby upadków i urazów wśród osób starszych. Cele szczegółowe obejmują m.in.: poprawę sprawności fizycznej i wykształcenie nawyku systematycznych ćwiczeń wśród uczestników programu oraz zwiększenie ich wiedzy dotyczącej wpływu aktywności fizycznej na zdrowie.

Powiat Mogileński zorganizuje zajęcia aktywności fizycznej, w ramach których prowadzone będą ćwiczenia usprawniające dla 60 seniorów z terenu powiatu mogileńskiego (w 4 grupach ćwiczeniowych po 15 osób). Zajęcia planuje się realizować dwa razy w tygodniu po 1 godz., w terminie wrzesień-listopad 2022 r., na terenie następujących gmin: Mogilno, Dąbrowa, Strzelno i Jeziora Wielkie. Udział w programie poprzedzony zostanie kwalifikacyjnym badaniem lekarskim.

Udział uczestników w zajęciach jest bezpłatny. Liczba miejsc ograniczona. Rekrutacja trwa do wyczerpania miejsc. Osoby chętne do udziału w projekcie mogą zgłaszać się telefonicznie pod nr tel.: 52 58 88 317 lub osobiście w Starostwie Powiatowym w Mogilnie, ul. Narutowicza 1A, pok. 3.

grafika[1]
 
Więcej informacji.

Źródło: http://www.powiat.mogilno.pl/asp/Artykul,Nabor_uczestnikow_do_%E2%80%9EProgramu_zapobiegania_upadkom_dla_seniorow_w_wojewodztwie_kujawskopomorskim%E2%80%9D,4467,1
Grafika: https://pl.freepik.com/

Adres źródłowy: http://www.infosenior.rops.torun.pl/aktualnosc/aktywni-fizycznie-w-powiecie-mogilenskim

Załączniki
  • [0] http://www.infosenior.rops.torun.pl/sites/default/files/styles/content_image/public/obrazek/2022-07/4280942.jpg?h=214ad001&itok=6l8bPycW
  • [1] http://www.infosenior.rops.torun.pl/sites/default/files/pliki/plakat_seniorzy_nabor.jpg