Światowy Dzień Udaru Mózgu

Światowy Dzień Udaru Mózgu

Data publikacji

29 czerwca obchodzimy Światowy Dzień Udaru Mózgu.

W tym czasie zwracamy uwagą zarówno na szczególne niebezpieczeństwo, związane ze zbyt późno zdiagnozowanym udarem, ale także uświadamiamy sobie, że wiele dysfunkcji będących wynikiem udaru da się wypracować, zrehabilitować i zrekompensować.

Partner programu Bydgoska Karta Seniora 60+ oraz firma AFALOG Centrum Terapii Afazii organizują webinar, poświęcony tej właśnie tematyce, pod tytułem "Udar mózgu i afazja". Wydarzenie odbędzie się online w piątek 28.10.2022 r., o godz. 19.30. Spotkanie ma charakter popularnonaukowy i kierowane jest do rodzin pacjentów, logopedów a także osób pracujących z osobą po udarze.

Link do wydarzenia: https://www.facebook.com/events/s/udar-mozgu-zaburzenia-mowy-o-t/912109959749105/

Udział w webinarze będzie okazją do poszerzenia wiedzy na tematy związane z ciężką jednostką chorobową jaką jest udar mózgu oraz poznania wielu ciekawostek związanych z pracą jednego z dwóch najważniejszych narządów naszego ciała.

Więcej informacji.

Źródło: https://www.bydgoszcz.pl/seniorzy/aktualnosci/swiatowy-dzien-udaru-mozgu/
Grafika: https://pl.freepik.com/

Adres źródłowy: http://www.infosenior.rops.torun.pl/aktualnosc/swiatowy-dzien-udaru-mozgu

Załączniki
  • [0] http://www.infosenior.rops.torun.pl/sites/default/files/styles/content_image/public/obrazek/2022-10/close-up-man-holding-paper-brain.jpg?h=88eb5b70&itok=B-vNX2Nm