Ekonomia społeczna w barwach srebra

Ekonomia społeczna w barwach srebra

Data publikacji

„Ekonomia społeczna w srebrnej gospodarce” - to temat panelu organizowanego przez Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Toruniu w ramach jubileuszowej XXX edycji Welconomy Forum in Toruń.

Zmiany demograficzne zachodzące w społeczeństwie powodują, że według wielu specjalistów z dziedziny ekonomii, rynek produktów i usług dedykowanych lub rekomendowanych osobom starszym stanowi obecnie jeden z najbardziej dynamicznie rozwijających się segmentów gospodarki w Europie.

Stąd coraz większą popularność i znaczenie zyskują zagadnienia związane ze srebrną gospodarką (ang. silver economy) nazywaną również gospodarką senioralną, ukierunkowaną na tę grupę odbiorców.

O potencjale podmiotów ekonomii społecznej w tym obszarze dyskutować będziemy z udziałem:

  • Marzeny Rudnickiej - Prezeski Krajowego Instytutu Gospodarki Senioralnej
  • Małgorzaty Stanowskiej - Wiceprezydentki Międzynarodowego Stowarzyszenia Uniwersytetów Trzeciego Wieku AIUTA, Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę”
  • Łukasza Salwarowskiego - Prezesa Zarządu Międzynarodowego Instytutu Rozwoju Społecznego, Stowarzyszenie MANKO
  • Bartosza Marczuka - Wiceprezesa Zarządu Polskiego Funduszu Rozwoju
  • dr Katarzyny Obłąkowskiej - Kierowniczki Zespołu Analiz Behawioralnych i Badań Społecznych Instytutu Finansów

Wydarzenie odbędzie się 3 kwietnia 2023 r. w godz. 13.00 - 14.30 w CKK Jordanki w Toruniu, Aleja Solidarności 1-3 (sala nr 3)

Udział w panelu jest bezpłatny a zarejestrowani uczestnicy będą mogli wziąć udział we wszystkich panelach dyskusyjnych Welconomy łącznie z sesją plenarną.

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do rejestracji poprzez link.

Rejestracja trwa do 29.03.2023 r. do godz. 12.00.

Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Toruniu zastrzega sobie prawo do zakończenia rekrutacji po osiągnięciu maksymalnej liczby zgłoszeń.

Więcej informacji na: welconomy.pl lub pod nr tel. 571-293-182

Źródło i grafika: https://es.rops.torun.pl/aktualnosc/ekonomia-spoleczna-w-barwach-srebra?fbclid=IwAR3J3rCsO1Qtl85Ja-c2qrhyCeOJe0XchiQ2myfp7AY6nj9GZ3FDTUjM2ZQ

 

 


Adres źródłowy: http://www.infosenior.rops.torun.pl/aktualnosc/ekonomia-spoleczna-w-barwach-srebra

Załączniki
  • [0] http://www.infosenior.rops.torun.pl/sites/default/files/styles/content_image/public/obrazek/2023-03/welconomy-e1617275106294.jpg?h=19f31b3d&itok=6QeePPoh