Jak dostosować toruńską starówkę do potrzeb osób niepełnosprawnych?

Jak dostosować toruńską starówkę do potrzeb osób niepełnosprawnych?

Data publikacji

Biuro Toruńskiego Centrum Miasta zleciło Fundacji Archipelag Inicjatyw przygotowanie opracowania obejmującego obszar zespołu staromiejskiego, zawierającego zestawienie barier i utrudnień dla osób z niepełnosprawnością (w tym: osób z niepełnosprawnością ruchową, niewidzących i niedowidzących, niesłyszących).

Fundacja przeprowadziła już spacery badawcze z torunianami, a także cykl spotkań, na których mieszkańcy wskazywali utrudnienia, na jakie napotykają osoby z niepełnosprawnością w przestrzeni starówki. Zaproponowano już rozwiązania, które można by zastosować, z myślą o poprawie jakości życia torunian i turystów z niepełnosprawnością.

Zanim dokument zostanie przygotowany w ostatecznym kształcie, planowane są jego konsultacje.

Na spotkaniu konsultacyjnym zaprezentowane zostaną wypracowane propozycje rozwiązań, jakie mogłyby być zastosowane w przestrzeni Zespołu Staromiejskiego w celu poprawy funkcjonowania osób z niepełnosprawnościami na tym obszarze. Ważne będą również opinie mieszkańców o już zaproponowanych rozwiązaniach oraz o kolejne pomysły na starówkę bez barier.

Spotkanie odbędzie się 2 września br., o godz. 17:00 w Centrum Kulturalno-Kongresowym JORDANKI przy al. Solidarności 1-3.

Obowiązuje limit miejsc – do 70 osób. Zgłoszenia przyjmowane są do 2 września 2021 r., do godz. 15.00 (telefonicznie: 737 465 446 lub mailowo: kontaktat[2][1]archipelag-inicjatyw [dot] pl)

Podczas spotkania uczestnicy zobowiązani są do zasłaniania ust i nosa.

Jeżeli ktoś nie będzie mógł uczestniczyć osobiście w spotkaniu, a ma pomysły na rozwiązania w zakresie barier architektonicznych może przekazać swoje uwagi i propozycje do dnia 13 września br. drogą mailową na adres: kontaktat[2][1]archipelag-inicjatyw [dot] pl lub telefoniczne – tel. 737 465 446.

Pełna treść informacji.

Źródło: https://www.torun.pl/pl/starowka-bez-barier
Grafika: https://pixabay.com/pl/

 


Adres źródłowy: http://www.infosenior.rops.torun.pl/aktualnosc/jak-dostosowac-torunska-starowke-do-potrzeb-osob-niepelnosprawnych

Załączniki
  • [0] http://www.infosenior.rops.torun.pl/sites/default/files/styles/content_image/public/obrazek/2021-08/mobility-5192466_1920.jpg?h=91a806ab&itok=Kv-Xzfph
  • [1] http://www.infosenior.rops.torun.pl/modules/contrib/spamspan/image.gif
  • [2] http://www.infosenior.rops.torun.pl/modules/contrib/spamspan/image.gif